Radot pakitimų?

Nepanikuokite

Pastebėję pokyčius, nelaukite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Atminkite: 9 iš 10 aptiktų sėklidėse problemų nėra sėklidžių vėžys. Kadangi ankstyva diagnozė reiškia geresnius išgijimo rodiklius ir paprastesnį gydymą, turėtumėte kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją. Pasidalinę savo nuogąstavimais su gydytoju urologu, gausite profesionalią pagalbą ir priimsite geriausius sprendimus. Konsultacija, apžiūra nėra baisi, jos metu urologai suteikia visą informaciją apie visas gydymo ir diagnostikos galimybes.
Urologo konsultacija dažnai yra stigmatizuojama, siejama su klaidingomis vyriškumo sampratos nuostatomis. Vis dar yra vyrų, kurie vis atidėlioja vizitą pas gydytoją urologą, net ir jau turint akivaizdžių ligos požymių. Pasverkite – ar išlikti gyvam, ar išlikti oriam.

Kas laukia atvykus pas gydytoją urologą?

Pirmiausia gydytojas išklausys Jūsų nusiskundimus, apžiūrės sėklides, kitus organus, paskirs tyrimus. Neretai gydytojas, apžiūrėjęs sėklides, apytikriai gali įvertinti, ar pakitimai panašūs į būdingus sėklidžių vėžiui. Siekiant pakitimus įvertinti tiksliau atliekamas sėklidžių tyrimas ultragarsu. Šis tyrimas leidžia tiksliau įvertinti, ar mazgas sėklidėje arba sėklidės padidėjimas yra dėl vėžio ar dėl kitos priežasties.

Tačiau vienintelis būdas iki galo ištirti ir patvirtinti vėžio diagnozę yra chirurginė operacija. Operacijos metu urologas pašaliną piktybiškai pakitusią sėklidę su sėkliniu virželiu, kuriuos patologas ištiria mikroskopu. Jei nustatomas sėklidės vėžys, tuomet atliekama orchofunikulektomija, t. y. pašalinama visa sėklidė. Pašalintą sėklidę patologas ištiria mikroskopu patikslindamas naviko tipą.

Po šios operacijos kitą dieną pacientas jau gali vykti į namus. Jei vėžys nėra išplitęs už sėklidės ribų, gali būti, kad pakaks atliktos orchofunikulektomijos, kitokio gydymo nereikės. Tačiau keletą metų reikės nuolat tikrintis sveikatą. Vienos sėklidės pašalinimas neturi įtakos vyro lytiniam pajėgumui, neužkerta galimybės turėti vaikų. Jei, ištyrus sėklidės audinius nustatomas vėžys, atliekiami tyrimai, siekiant nustatyti, ar vėžys neišplitęs į kitų kūno sričių organus.

Kiti simptomai gali būti susiję su sėklidžių vėžiu, bet galimi ir dėl visai kitų priežasčių:

  • apatinės pilvo dalies ar kirkšnies srities maudimas ar bukas skausmas;

  • nugaros maudimas ar skausmas;

  • krūtų ar krūtų spenelių padidėjimas (kai kurie sėklidžių navikai produkuoja moteriškus hormonus);

  • skausmas krūtinėje, padažnėjęs kvėpavimas, atsikosėjimas kraujingais skrepliais – ligai išplitus (metastazės plaučiuose);

  • sergant sėklidžių ligomis, jos gali būti: skausmingos, padidėti ar sumažėti, jose gali atsirasti mazgų ar susikaupti skysčio; gali atsirasti tokios problemos, kaip nevaisingumas, lytinės potencijos sumažėjimas ar išnykimas.

Specializuotą onkologinę pagalbą teikiančios įstaigos Lietuvoje:

Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos;
Nacionalinis vėžio institutas;
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos;
Klaipėdos universiteto ligoninė;
Respublikinė Šiaulių ligoninė;
Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Vyrui rūpintis savo sveikata - negėda

Gėda atvykti konsultuotis pas urologą?
Pasverkite – ar išlikti gyvam, ar išlikti oriam.